Sulka-stipendit 2016 haettavana

Sulka-rahasto julistaa haettavaksi vuoden 2016 stipendit. Rahasto myöntää vuosittain hakemuksesta apurahoja Keski-Suomen Journalistit ry:n jäsenille oman ammattitaidon tason säilyttämiseen ja syventämiseen sekä yleissivistävään itsensä kehittämiseen, kuten kielitaidon parantamiseen.

Hakemus tulee toimittaa yhdistyksen asiamiehelle viimeistään 15.9.2016 mennessä osoitteeseen Keski-Suomen Journalistit ry / Hannu Tuovinen, Haukanniemenpolku 3 H 42, 40740 Jyväskylä tai sähköpostilla sihteeri@ksjournalistit.fi. Myöhästyneitä hakemuksia ei oteta huomioon.

Hakemukseen tulee liittää omien yhteystietojen lisäksi myös pankkiyhteystiedot mahdollisen stipendin maksamista varten.
Stipendin karenssiaika on kolme vuotta.

Muistathan, että käytetystä stipendistä pitää toimittaa kuitit ja raportti yhdistyksen taloudenhoitajalle. Stipendi pitää käyttää ja raportti sekä kuitit toimittaa stipendin myöntämistä seuraavan vuoden aikana.

Lisätietoja: sihteeri@ksjournalistit.fi