Sulka-stipendit haettavana

Sulka-rahasto myöntää vuosittain hakemuksesta apurahoja Keski-Suomen Journalistit ry:n jäsenille oman ammattitaidon tason säilyttämiseen ja syventämiseen sekä yleissivistävään itsensä kehittämiseen, kuten kielitaidon parantamiseen. Hakemus tulee toimittaa yhdistyksen asiamiehelle viimeistään 15.9.2020 mennessä sähköpostitse osoitteella sihteeri@ksjournalistit.fi tai kirjepostilla osoitteeseen Keski-Suomen Journalistit ry / Marjo Rönnkvist, Rekoolikatu 10, 40520 Jyväskylä. Myöhästyneitä hakemuksia ei oteta huomioon.

Hakemukseen tulee liittää omien yhteystietojen lisäksi myös pankkiyhteystiedot mahdollisen stipendin maksamista varten. Stipendin karenssiaika on kolme vuotta. Muistathan, että käytetystä stipendistä pitää toimittaa kuitit ja raportti yhdistyksen taloudenhoitajalle. Stipendi pitää käyttää ja raportti sekä kuitit toimittaa stipendin myöntämistä seuraavan vuoden aikana.

This entry was posted in Aiheeton. Bookmark the permalink.

Comments are closed.