Osallistu vuosikokoukseen 20.5.21!

Keski-Suomen journalistien vuosikokous järjestetään torstaina 20.5. klo 17.30 alkaen. Vuosikokouksessa mm. valitaan hallituksen jäsenet, puheenjohtaja, yhdistyksen asiamies ja taloudenhoitaja sekä käsitellään vuoden 2020 toimintakertomus sekä suunnitelmat vuodelle 2021

Kokousmateriaalit ovat vihkosessa, joka sisältää esityslistan, kertomuksia viime vuoden toiminnasta, kuvia matkan varrelta sekä tietoa yhdistyksen talousasioista. Sen lataamiseksi on tullut sähköpostitse linkki kaikille jäsenille (jos et ole saanut linkkiä, kysy sihteeri@ksjournalistit.fi)

Tässä ohjeita kokoukseen ilmoittautumisesta ja osallistumisesta:

– Paikan päälle Keskisuomalaisen tiloihin Aholaitaan (Aholaidantie 3) otetaan ilmoittautumisjärjestyksessä maksimissaan 20 kokoukseen osallistuvaa. Osallistujamäärä saattaa vielä laskea, mikäli koronatilanne jälleen pahenee eikä Jyväskylän kaupungin kokoontumissuosituksia pystytä suunnitellusti purkamaan (https://www.jyvaskyla.fi/terveys/korona/voimassa-olevat).

– Ilmoittautumiset otetaan vastaan 5.5. klo 9.00 alkaen sähköpostilla sihteerille. Ilmoita: nimesi, sähköpostiosoitteesi (äänestystä varten), haluatko tulla paikalle (jos mahtuu) vai etänä (laitamme linkin kokoukseen ainakin Google Meetin, mutta mahdollisesti myös Zoomin kautta). Jos haluat tulla paikalle, ilmoita myös, onko sinulla ruokarajoitteita (tarjolla kahvitus). 

– Jos ilmoittaudut tulevaksi paikan päälle, saat vielä sähköpostitse vahvistuksen lähempänä kokousajankohtaa, onko se mahdollista (onko vielä paikkoja jäljellä). Kaikki ilmoittautuneet saavat etäosallistumiseen tarvittavan linkin tapahtumaan sähköpostitse.

– Kokous järjestetään Aholaidassa mahdollisimman isossa neuvottelutilassa ja noudatamme hygieniasuosituksia (etäisyydet, maskit).

– Mahdolliset äänestykset teemme aanestyskoppi.fi -palvelun kautta. Palvelu huolehtii, että jokainen äänestää vain kerran ja äänestykset pysyvät salassa. Käytännössä toimimme niin, että jos kokouksessa tulee äänestystä vaativa tilanne, sihteeri tekee palveluun äänestyksen tarvittavine vaihtoehtoineen ja saat kokouksen aikana äänestykseen johtavan henkilökohtaisen linkin sähköpostiin. Sitä klikkaamalla pääset äänestämään.